Bosanska krajina je obavijena tugom nakon pogibije trojice mladića prekjučer nešto iza 18 sati u Šepićima kod Cazina. Fiat Punto u kojem su se nalazili se zabio u mašinu za čišćenje snijega.

Do nesreće je došlo kad je Fiat Punto, u kojem su se nalazili mladići, udario u ralicu. U izvlačenju tijela učestvovali su i vatrogasci. Na licu mjesta poginuli su Armin Čajić i Tarik Pandžić, a povrijeđen je Tarik Muhamedagić, koji je s teškim povredama prevezen u Kantonalnu bolnicu u Bihaću. Uprkos svim naporima medicinskog osoblja u toj zdravstvenoj ustanovi i on je preminuo u srijedu.

Stradali mladići Cazin jan 2021

Policija i vatrogasci su izašli na teren, a saobraćaj je za vrijeme uviđaja potpuno obustavljen na magistralnom putu M-4.2 Cazin – Velika Kladuša i preusmjeren na lokalnu obilaznicu.

Muftija bihaćki hafiz Mehmed-ef. Kudić uputio je porodici i prijateljima tragično preminulih mladića iz Cazina poruku saosjećanja:

- Iako su smrt i rastanak s nama dragim osobama sastavni dio ovodunjalučkih iskušenja, iznenadna smrt mladih ljudi u nama izazove dodatnu tugu i bol te osjećaj nenadoknadivog gubitka. Vijest o smrti trojice mladih ljudi u saobraćajnoj nesreći u Cazinu sve nas je rastužila i potresla. U ovim teškim trenucima za vas, porodicu i prijatelje, ali i za cijelo društvo, najvažnije je da se oslonimo na dragog Boga, da vjerujemo da je njihov dolazak, ali i odlazak sa ovog svijeta s ciljem i smislom.

Želim da znate da smo kao zajednica u cjelini s vama u svojim mislima, osjećanjima i dovama i da suosjećamo s vašim bolom i tugom.

Milostivog Gospodara molimo da im se smiluje i nastani ih u najljepše džennetske dvore, a vama, njihovim porodicama, podari sabur i prihvatanje Božije odredbe onako kako to čine pravi i istinski vjernici.

Svi smo Allahovi i Njemu se vraćamo - naveo je muftija Kudić.

Veoma dirljivu poruku ranije je objavila i JU "II srednja škola" Cazin:

- Sa velikom tugom i bolom obavještavamo naše učenike i ostalu javnost da su danas u teškoj saobraćajnoj nesreći život izgubili Pandžić Tarik i Čajić Armin. Tarik je bio učenik četvrtog razreda građevinskog tehničara naše Škole, a Armin je skorašnji svršenik naše Škole. Molimo Boga dragog da Tariku i Arminu podari ljepote dženneta a njihovim porodicama beskrajni sabur u ovim teškim trenucima. AMIN! - napisao je u ime kolektiva Škole, direktor Haris Ćoralić.